تبلیغات
بلاش مارکت - گزیده ای از حواشی سومین مناظره انتخاباتی نامزدها

گزیده ای از حواشی سومین مناظره انتخاباتی نامزدها

جمعه 17 خرداد 1392 07:02 ب.ظنویسنده : حمید یاوری

 
گزیده‌ای از حواشی سومین مناظره انتخاباتی نامزدها


سومین مناظره نامزدها در حال پخش است . این مناظره حواشی جالبی دارد که که به گزیده ای از انها اشاره می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، سومین مناظره نامزدها در حال پخش است. این مناظره نکات و حواشی  خواندنی و جالبی دارد که که به گزیده ای از انها اشاره می کنیم.

* بنر تبریک مبعث حضرت رسول (ص) پشت سر مجری برنامه نصب شده است.

* عارف از روند مناظره انتقاد کرده و در خواست کرد که 10 دقیقه به هر کدام از نامزدها وقت بدهند تا مردم بتوانند اختلاف برنامه های کاندیداها را درک کنند.

* مجری برنامه با نظر عارف مخالفت کرده و گفت این کار امکان پذیر نیست مگر نامزدها خودشان در همین حین برنامه ها و نقد های خود را بیان کنند تا برای مردم روشن شود.

* محسن رضایی شروع صحبتهای خود را این بار با رمز یا ابوالفضل آغاز نکرد.

* محسن رضایی از مردم خواست تا برای روح پر فتوح پیامبر اکرم (ص) و همسر مکرمه ان صلواتی ختم نمایند.

* روند مناظره همانند دور دوم می باشد با این تفاوت که اگر نامزدها وقت خود را استفاده نکنند در پایان فقط 5 دقیقه از زمان آنها برای جمع بندی نهایی منظور می شود.

* عارف صحبت های خود را با حمایت از خاتمی و انتقاد از فضای امنیتی کشور آغاز کرد.

* عارف در این خصوص گفت: چند روز پیش من به بازار رفتم و چند جوان برای من شعار" درود بر عارف سلام بر خاتمی" سر دادند و پس از آن این جوانان دستگیر شدند . چرا باید فضای امنیتی اینگونه باشد .

* محسن رضایی: در سیاست خارجی از سیاست قیچی استفاده می کنم.

* محسن رضایی به اتمام زمان خود که نتوانست به طور کامل مطالبش را بیان کند اعتراض کرد که مجری برنامه وی را آرام نمود.

* قالیباف سخنان خود را پرداختن به سیاست خارجی آغاز کرد.

* عارف دومین سوال خود را نیز باز هم با رویکرد تخریب مطرح کرد.

* در خلال سوال عارف از قالیباف ، قالیباف سوال عارف را تکذیب کرد که در این حین عارف به قالیباف گفت بگذارید حرف من تمام شود و در زمان خود پاسخ دهید.

* روحانی در انتقاد به سخنان قالیباف مبنی بر انجام نشدن کار خاصی در سیاست خارجی دول گذشته : در زمان دولت خاتمی ایران از بحران نجات پیدا کرد. کاش شما حداقل تفکیکی بین سیاست خارجی 8 سال گذشته و دولت های سازندگی و دولت خاتمی قائل می شدید.

* حداد عادل پاسخ دندان شکنی به عارف در خصوص دستگیری چند جوان برای شعار بر له خاتمی داد. وی در این باره گفت: نباید سلیقه شخصی چند نفر رو که شاید ماموری بر سلیقه خود کسی را دستگیر کرده بیایید و جامعه را محکوم به فضای امنیتی کنید.

* مناظره از دست حیدری مجری برنامه خارج شده و بحث میان حداد و جلیلی و روحانی عارف بالا گرفته است.

* جلیلی خطاب به عارف: کسی که بر خلاف نظر شورای نگهبان و قانون انتخابات و سلامت آن را زیر سوال می برد و فتنه ایجاد می کند سلیقگی عمل می کند نه کسی که طبق قانون با فتنه ها برخورد می کند.

* حیدری در خلال صحبت های کاندیدا ها گفت: تابلوی روبروی شما حساس به صدای شماست و با آن زمان های استفاده شده شما نمایش داده می شود .کاندیداها با دیدن این تابلو می توانند زمان خود را مدیریت کنند.

* حداد عادل: مشکل ما با آمریکا بر سر مسائل هسته ای نیست و تنها مشکل آنها با ما بر سر انقلاب اسلامی است.

* جلیلی در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به حداد عادل گفت: من سخنان آقای حداد عادل را قبول دارم و انتقادی ندارم.

* محسن رضایی: تعجب می کنم که آقای حداد عادل چرا شعاری صحبت می کنند مگر با شعار می شود جنگ را اداره کرد.

* محسن رضایی : دو گروه ما را دچار مشکل کرده است که یک عده می گویند مقاومت و عده ای می گویند تمام شده و ما دیگر نمی توانیم کاری بکنیم.

* محسن رضایی: مگر می شود با آمریکا مذاکره نکنیم در حالی که نان نداریم بخوریم، مگر می شود بگوییم مقاومت می کنیم و گرسنه بمانیم.

* حداد عادل در پاسخ به محسن رضایی: من شعار نمی دهم من می گویم باید زیر بنایی کار کرد نه اینکه برویم در خیابان بایستیم و شعار بدهیم که مقاومت می کتیم. باید تولیدات داخلی را ارزش گذاری کنیم.

* حداد عادل: جا دارد ضعفی از دولت خاتمی را بیان کنم: که در کتابی برای برنامه توسعه چهارم در دولت خاتمی نوشته شده است: "در حال حاضر به نظر می رسد که با بروز بحران داخلی و خارجی، ایران را نمی توان یک قدرت در عرصه جهان تعبیر کرد در شرایط جدید حتی نمی توان کلمه قدرت ملی را برای ایران بیان نمود."

* عارف به کتاب مذکور که حداد ازآن سخن گفت اعتراض کرد و گفت: اگرکتاب برنامه چهارم توسعه اشکال داشت چرا مجلس تصویب کرد.

* حداد عادل: ما در ان زمان اشکال کردیم و قسمت هایی از کتابی را که سازمان برنامه و بودجه دولت خاتمی به مجلس ابلاغ کرده بود را تغییر دادیم و حتی 100 تن از نمایندگان طرح سوال از دولت خاتمی را برای این کتاب مطرح کردند که اجازه ندادیم حاشیه سازی شود .

* عارف پاسخی برای جواب متقن حداد عادل نداشت و سکوت کرد.

* قالیباف به اینکه چرا نگذاشتند به صورت کامل جواب سوالات خود را بدهد و زمان اضافه به وی ندادند و لی به سایر کاندیدادها فرصت دادند به مجری برنامه اعتراض کرد.

* حیدری در پاسخ گفت: شما هنوز هم وقت دارید که صحبت نمایید اما در زمان شما کسی در پایان فرمایشاتتان از شما سوال نداشت وگرنه به شما هم وقت پاسخگویی علاوه بر زمان اختصاصیات داده می شد.

* حسن روحانی: من باعث شدم که جنگ در نگیرد و تاریخ را تحریف نکنید.

* حداد عادل در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به حسن روحانی گفت: شما فرمودید ما باید با کدخدای جهان کنار بیاییم . منظور شما از کدخدا چیست؟ اگر آمریکا کدخدای جهان است پس ما رعیت هستیم؟ لطف کنید به این سوال جواب دهید.

* عارف در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به حسن روحانی گفت: صحبتی ندارم و صحبت های روحانی را تایید می کنم.

* محسن رضایی: در خلال صحبت های روحانی و جلیلی با خود گفتم حرف بزنم یا نزنم که بعد گفتم اگر حرف نزنم مردم نمی توانند تصمیم درست بگیرند و اگر بگویم هر دو عزیز من هستند اما بگذارید بگویم تا مردم بدانند صداقت داریم. در این سیاست خارجه افراط و تفریط شده است.

* جلیلی خطاب به محسن رضایی: در بین حق و باطل راه رفتن میانه روی نیست.

* حداد عادل خطاب به محسن رضایی: فکر می کنم آقای محسن رضایی فکر می کنند که همه ما به فکر خودمان هستیم و فقط آقای محسن رضایی دلسوز مردم هستند. اینطور نیست تنها شما دلسوز مردم نیستید همه ما دلسوز مردمیم.

* در خلال صحبت های غرضی یادداشتی از سوی حداد عادل به جلیلی داده شد.

* ولایتی در حمایت از لاریجانی: مذاکره لاریجانی با سولانا به دلیل صحبت های مسئول اجرایی کشور نیمه تمام ماند.

* جلیلی: صحبت های آقای ولایتی درست نیست.

* ولایتی : ما هرچه می گوییم آقای جلیلی می گویند درست نیست. جلیلی در پاسخ گفت : خوب چیزی که اشتباه است باید گفت که اشتباه است.

* روحانی : من نگفتم آمریکا کد خدای جهان است و من گفتم اروپا کدخدا دارد که آن هم امریکا است اگر ما مستقیم با آمریکا مذاکره کنیم با کدخدای اروپایی ها مذاکره کردیم.

* روحانی: من از قالیباف توقع نداشتم. کاش شما سالم رقابت می کردید . شما در سال 82 گفتید بگذارید دانشجویان بیایند بیرون تا ما گاز انبری با آنها برخورد کنیم و قائله را جمع کنیم.

* بحث بین روحانی و قالیباف در خصوص مسائل کوی دانشگاه بالا گرفت.

* قالیباف: من گفتم به دفتر تحکیم وحدت اجازه تجمع دهیم. و شما گفتید ولش کن اقای قالیباف.

* روحانی صحبت های خود را در خصوص قالیباف عوض و انکار کرد: وی ابتدا گفت قالیباف گاز انبری برخورد کرد و پس از صحبت های قالیباف گفت: من گفتم اگر می خواهید گاز انبری برخورد کنید اجازه تجمع نمی دهم.

* قالیباف خطاب به روحانی : شما نیت خوانی بلدید.

* غرضی در اعتراض به بحث در گرفته بین روحانی و قالیباف گفت: این دعوای شخصی چه کمکی به مردم می کند چرا که هیچ برنامه فیزیکی مطرح نمی شود و تنها بحث های عرفانی مطرح می شود که سود ندارد. با این حرف ها دعوای بین این دو تمامی ندارد.

* روحانی: رضایی با لحنی صحبت می کنند که انگار خودش همه کار های خوبی را انجام می دهد. شما می آیید ما را نصیحت می کنید؟ چه کسی مسائل امنیتی را عمومی کرد آقای رضایی؟

* روحانی در حالی که گفت من برای رقابت کسی را تخریب نمی کنم محسن رضایی را به شدت در مناظره مورد حمله قرار داد.

* رضایی: من به آرامی و محترمانه از شما سوال کردم اما آقای روحانی با عصبانیت جواب می دهند . من می گویم که اگر با این عصبانیت آقای روحانی می خواهد مملکت را اداره نماید وای به حال کشور .

* حسن روحانی که به شدت از بی احترامی به آقای هاشمی در مناظره های سال 88 اعتراض می کرد هم اکنون با شیوه خود احمدی نژاد بگم بگم های انتخاباتی را آغاز کرده است.

* عارف: دولت اصولگرا و کنار گذاری عناصر اصلاح طلب از دولت در این 8 سال موجب بروز مشکلات بوجود آمده در ایران فعلی است.

* عارف: جریان انحرافی مورد تایید احمدی نژاد است و این حاصل اصولگرایی است.

* غرضی: تعدد نامزدها در این دوره انتخابات نشان از شکست اصولگرایی و اصلاح طلبی است.

* غرضی: استفاده عارف از اسامی اصلاح طلب ها یعنی قرض گرفتن نام آنها برای رای آوردن .

* محسن رضایی: اصولگرایی و اصلاح طلبی نمی تواند ایران را اداره کند.بیایید گذشته ها را فراموش کنیم و در کنار هم کشور را اداره کنیم.

* ولایتی در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به عارف گفت: مگر در دولت اصلاح طلبان شما گذاشتید که اصولگرا ها در حکومت باشند خوب شما این کار را انجام دادید و اصولگرایان نیز در پاسخ به کار شما همان کار را تکرار کنند.

* حداد عادل در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به عارف گفت: مگر زمانی که خاتمی دولت را به دست گرفت چه برگ ریزان پاییزی برای نظام اتفاق افتاد ، شما گفتید که هر کس به خاتمی رای نداده نباید در پست های اجرایی کشور باشد و تنها آبدارچی هر ارگانی را باقی گذاشت.

* جلیلی در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به عارف گفت: دانشجوی ستاره دار زمان دولت خاتمی راه اندازی شد .

* جلیلی: از زمانی مشکلات بوجود آمد که دولت با اصولگرایی زاویه پیدا کرد.

* قالیباف در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به عارف گفت: شما الان می گویید که معاونت اقوام تشکیل می دهید در حالی که این موضوع در قانون اساسی و در زمان دولت خاتمی نیز بوده است چرا در آن زمان این کار را انجام ندادید؟

* حداد عادل در زمان اختصاص داده شده برای انتقاد به عارف گفت: شما که می گویید برای اقوام معاونت تشکیل می دهید آیا برای قوم فارس هم معاونت دارید؟ که این صحبت حداد موجبات خنده سایرین را فراهم کرد.

* بحث بین عارف و غرضی بالا گرفت.

* عارف: نباید برای حل مشکلات از چماق استفاده کرد.

* جلیلی: آقای عارف من کجا به شما چماق زدم.

* غرضی خطاب به عارف: اگر می گویید قیمت نفت افت کرده تقصیر دولت شما بوده است چرا به گردن فرد دیگری می گذارید.

* ولایتی مطالب خود را برای چهار دقیقه فرصت اختصاص یافته به وی را با مطالبی که از پیش نوشته بود اداره کرد و مطالب خود را از روی برگه به صورت مقاله قرائت کرد.

* ولایتی متنی را که با خود پشت تریبون آورده بود را با غلط های بسیار فراوانی قرائت کرد.

*حدادعادل : آقای عارف چرا در خصوص تقلب و فتنه 88 سکوت کردید و به بی قانونی اعتراض نکردید؟

* جلیلی: آقای ولایتی شما فرمودید که من با جهان آشتی می کنم. معنی این صحبت را نمی فهمم. مگر ما با کسی قهر هستیم که شما می گویید آشتی کنیم؟

* جلیلی خطاب به ولایتی: قطعنامه 598 حاصل تلاش هشت سال جنگ رزمندگان ایران بود نه اینکه شما می گویید من قطعنامه را حل کردم.

* قالیباف خطاب به ولایتی: زمانی که شما با میتران قهوه می خوردید ما در جبهه موشک می خوردیم.

* محسن رضایی خطاب به ولایتی : مگر شما ائتلاف نکرده بودید شما با این همه اختلاف عقیده چگونه با آقای قالیباف و حداد عادل ائتلاف کردید و نتیجه این ائتلاف چه شد؟

* ولایتی خطاب به قالیباف: من با کسی قهوه نخوردم و شما از تاریخ خبر ندارید.

* ولایتی خطاب به جلیلی با عصبانیت: سیاست خارجی کلاس منطق و فلسفه نیست.

* جلیلی به دلیل داشتن تنها 45 ثانیه وقت اختصاص یافته برای سخنانش پشت تریبون نرفته و در جای خود وقت باقی مانده را استفاده نمود .

* غرضی در حین رفتن پشت تریبون از مجری سوال کرد که آیا زمان حرکت به سمت تریبون نیز جز زمان سخنرانی محسوب می شود که مجری برنامه با خنده پاسخ داد : خیر

* غرضی از دو سه قدمی مانده به تریبون سخنان خود را آغاز کرد .

* غرضی مصرع دوم مقدمه خود را در خصوص تبریک مبعث حضرت رسول(ص) فراموش کرد.

* در حین سخنان روحانی دو مجری برنامه با یکدیگر صحبت می کردند.

* عکس بنر پشت سر کاندیداها همچنان کوه فوجی یا ما ژاپن به جای قله دماوند است و تغییری نکرده است.

* محسن رضایی باز هم در جمع بندی سخنانش گفت: مشخص شد که سه نفری که با یکدیگر ائتلاف کردن مبنای فکری یکدیگر را قبول ندارند و توضیحی در این خصوص از این سه نفر نشنیده ایم.

* در حین سخنان محسن رضایی در خصوص ائتلاف سه نفره کاندیداها، دوربین تلویزیون تصویر هر سه کاندید موتلف را به نمایش گذاشت.

* بخش اول مناظره سوم به پایان رسید.و 10 دقیقه استراحت و مشاوره در نظر گرفته شد.

* دور اول مناظره به پایان رسید در حالی که به هنگام خروج کاندیداها از استدیو آقایان جلیلی و روحانی با یکدیگر در حال صحبت خارج شدند و هم چنین عارف و غرضی نیز در حال صحبت از استدیو خارج شدند.

* محسن رضایی فردی بود که به تنهایی و از سمتی دیگر از سالن مناظره خارج شد.

* دور دوم سومین مناظره تا لحظات دیگر آغاز می شود.

* دور دوم سومین مناظره آغاز شد.

* با درآمدن اسم محسن رضایی به عنوان نفر اول پاسخگو به پرسش ها تمامی کاندیداها به یکباره خندیدند چرا که درو اول نیز نام محسن رضایی به نوان نفر اول از قرعه بیرون آمد.

* حیدری مجری برنامه: 45 میلیون نفر دو مناظره قبل را دیده اند.

* حیدری: اگر همه کاندیداها از وقت خود درست استفاده کنند به هنگام اذان آنتن را تحویل می دهیم.

* غرضی: من به تحریم ها اهمیت نمی دهم.

* آی پد یا تبلت قالیباف در این مناظره نیز دیده می شود.

* غرضی: من از اولی که به دنیا امدم تحریم بودم.آقای ولایتی در جریانند.

* حیدری در خلال پاسخ غرضی به سوال مطرح شده سوال را برای غرضی توضیح داد.

* عارف: خاتمی مبتکر گفتگوی تمدن ها بود.

ادامه دارد....


آخرین ویرایش: - -

 
چهارشنبه 18 مرداد 1396 05:25 ب.ظ
Your means of describing all in this paragraph is truly fastidious,
all be able to simply know it, Thanks a lot.
سه شنبه 15 فروردین 1396 01:39 ب.ظ
Hi, I check your new stuff like every week. Your writing style is awesome, keep doing what you're doing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر